Tag Archives: części zamienne do maszyn

Pomoc drogowa

Nawet najlepszy nabytek z branży motoryzacyjnej może się kiedyś popsuć. Sęk w tym, że rzeczy psują się z reguły w najmniej odpowiednich momentach. Zupełnie nie możemy przewidzieć sytuacji, w której nagle staniemy na drodze i nasz samochód będzie wymagał pomocy, której nie będziemy w stanie udzielić mu osobiście. Często ubezpieczalnie proponują usługę w ramach której w razie potrzeby bezpłatnie odwiedzi nas mechanik lub auto które do mechanika nas przetransportuje. Taka bezpłatna laweta nazywa się assistance. Mając taką opcję w zakresie ubezpieczenia możemy być spokojni, że nawet w najmniej odpowiednim momencie, kiedy zupełnie nie będziemy na to przygotowani, w wypadku awarii auta z pomocą przyjdzie nam laweta lub mechanik. Pomoc drogowa jest jednak dostępna również w opcji płatnej – zawsze kiedy wydarzy nam się coś, czego nie jesteśmy w stanie zdiagnozować i nie ulega wątpliwości, że niewłaściwe byłoby poruszanie się samochodem ze względu na usterkę, powinniśmy skorzystać z usług pomocy drogowej.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących motoryzacji, która jest moją wielką pasją. Zapraszam do aktywnego śledzenia mojego bloga i komentowania!

Samochód w jakim wieku?

Młodzi ludzie najbardziej na świecie marzą o samochodzie, w którym mogliby odnaleźć upragnioną wolność. Czy w każdym wieku jednak samochód jest dobrym pomysłem? Psychologia ocenia, że człowiek w wieku osiemnastu lat nie jest jeszcze dostatecznie przygotowany do wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny, a tym samym na jazdę samochodem, chociaż wiele osób oczywiście na pewno się z tym nie zgodzi. Faktem jest, że młodzi kierowcy popełniają największą liczbę wykroczeń drogowych spowodowanych przede wszystkim brawurą oraz brakiem profesjonalnych umiejętności jazdy, a to jest prawdopodobnie najniebezpieczniejsza tendencja. Widać wyraźnie, że samochód dla osiemnastolatka, jeszcze uczącego się w liceum nie jest dobrym pomysłem. Warto poczekać ze zdaniem prawa jazdy do około dwudziestego roku życia. Dopiero mniej więcej człowiek w takim wieku nabiera odpowiedzialności za swoje życie. Poza tym co to za kierowca, który nie potrafi utrzymać sam swojego samochodu? Nie jest to jak widzisz racjonalne podejście, ale to właśnie szkoły jazdy najwięcej zarabiają na młodych osobach, które od razu po osiemnastce chcą mieć samochód. Zastanów się nad tym problemem dokładniej.